Як отримати послуги адвоката за рахунок держави і при цьому контролювати якість його роботи?

0

Пам’ятайте, що кожен громадянин для захисту своїх прав має право звертатись до суду (у тому числі оскаржувати дії або бездіяльність органів державної влади, дії інших осіб тощо).

Для звернення до суду потрібна висококваліфікована правова допомога, яку надають адвокати. Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено надання безоплатної вторинної правової допомоги окремим категоріям громадян.

Якщо ви вже отримали всю необхідну інформацію за допомогою:

і дійшли висновку, що вам потрібно вирішувати свою проблему в судовому порядку, то варто дізнатись, а чи не маєте ви право на безоплатну вторинну правову допомогу?

Безоплатна вторинна правова допомога — вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Надавачами такої допомоги є центри з надання БВПД та адвокати, включені до реєстру системи безоплатної правової допомоги. Порядок звернення до місцевих центрів дивіться тут.

Звертайтесь:

 • у кримінальних справах — Регіональний центр з надання БВПД у Дніпропетровській області (0-800-213-103);
 • у цивільних та адміністративних справах та для потерпілих або свідків у кримінальних справах — місцеві центри з надання БВПД:

Перший криворізький центр

Адреса: вул. Качалова, 2 (пл. О. Поля (Артема),
тел. 405-54-04; (098)040-83-70

Хто має право на призначення адвоката за рахунок Державного бюджету України?

Для отримання безоплатної вторинної правової допомоги потрібно підтвердити своє право на таку допомогу, а отже — надати підтверджуючі документи.

Через місцеві центри БВПД — у цивільних та адміністративних справах:

 • особи, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму,
 • особи з інвалідінстю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб,

 • ветерани війни та особи, на яких поширюється діяЗакону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів,
 • внутрішньо переміщені особи,
 • громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб,
 • особи, на яких поширюється діяЗакону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»,
 • особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань,
 • особи, які звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється діяЗакону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
 • особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи,
 • особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

Через Регіональний центр БВПД в Дніпропетровській області (у кримінальних справах)

 • особи, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт,
 • особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими,
 • особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою,
 • особи, у кримінальних провадженнях для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі.

Після надання пакету документів має бути прийнято рішення про призначення адвоката, після чого клієнту повідомляють контактні дані адвоката для проведення першого побачення.

У чому полягає допомога адвоката?

Це складання необхідних запитів, скарг, заперечень, звернень, позовних заяв до суду, апеляційних та касаційних скарг, представництво інтересів осіб в суді та інших органах, перед іншими особами.

Адвокат надає свою допомогу клієнту, після чого здає звітність до центру та отримує оплату за рахунок Державного бюджету України.

Клієнт самотужки має покривати видатки на сплату судового збору (відповідно до Закону України «Про судовий збір», поштові витрати, необхідні експертизи, виготовлення копій документів (стосується цивільних та адміністративних справ).

Адвокатська діяльність — незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту (Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Право на звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури із заявою (скаргою) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності, має кожен, кому відомі факти такої поведінки — http://vkdka.org/informatsiya-dlya-skarzhnikiv/

 Адреса кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури Дніпропетровської області:

49101, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, Кіровський район, просп. Пушкіна, 35, корп. 1А, тел.:  056-778-72-00

Адреси інших КДКА — http://vkdka.org/regionalni-kdka/

Якщо виникають питання щодо роботи адвоката, призначеного через місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, звертайтесь до відповідних центрів з письмовим мотивованим зверненням щодо заміни адвоката.

Підстави заміни адвоката

Стаття 24 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» визначає підстави та порядок заміни адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, отже, це може бути: хвороба адвоката; неналежне виконання адвокатом своїх зобов’язань за умовами договору; недотримання ним порядку надання безоплатної вторинної правової допомоги; виключення адвоката з Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Під час заміни одного адвоката іншим забезпечується безперервність надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адвокат, який призначається на заміну іншого адвоката, зобов’язаний вжити заходів для усунення недоліків у наданні безоплатної вторинної правової допомоги, які мали місце до його призначення.

Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги може внести пропозицію до Координаційного центру з надання правової допомоги щодо виключення  адвоката з Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Безкоштовна цілодобова гаряча телефонна лінія системи БПД — 0-800-213-103 надає можливість:

 • отримати безоплатну первинну правову допомогу;
 • дізнатись контактні телефони та адреси всіх установ БПД по Україні;
 • поскаржитись на дії або бездіяльність працівників системи БПД.

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Понравилась статья? Поделись с друзьями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Комментарии:

Comments are closed.